Ecofriendly

Czujemy się odpowiedzialni!

#ecofriendly

Nasza misja

…jest niezmienna od roku 2008, czyli od samego początku marki: chcemy robić wysokiej jakości modę typu Basic, która jest ponadczasowa. Jednocześnie, na każdym etapie dbamy o etyczne procesy produkcji i wybieramy rozwiązania przyjazne środowisku. Naszą filozofią jest zrównoważony rozwój. Robimy wszystko co w naszej mocy aby nie dokładać się do problemu nadmiaru odpadów i dewastacji naszej planety.

Jak to robimy w praktyce?

Produkujemy w Polsce

Tym samym wspieramy naszą gospodarkę, przede wszystkim małe, lokalne firmy.


Współpracujemy z ekologiczną farbiarnią

Nasza farbiarnia stosując rozwiązania prośrodowiskowe połączyła wieloletnie doświadczenie ekspertów z innowacyjną technologią i produktami chemicznymi, posiadającymi certyfikaty GOTS W ten sposób świadomie przyczyniając się do znacznego ograniczenia zużycia wody i obniżenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej.

Dzięki współpracy z naszą farbiarnią rownież denim spieramy wylącznie ekologicznie.

Świadomie dobieramy materiały

Nasza wysokogatunkowa bawełna, produkowana jest na indywidualne zamowienie i posiada certyfikat Fair Trade. Dzięki temu mamy pewność, że firma, która ją produkuje nie podlega ryzyku złego traktowania swoich pracowników.

Od wielu lat znaczna cześć kolekcji szyta jest z biodegradowalnego tencela.

Nigdy nie używaliśmy naturalnych futer i to się nie zmieni.


Pakujemy odpowiedzialnie

Stosujemy opakowania papierowe i biodegradowalne foliopaki wykonane z żywicy na bazie skrobi. Większe zamówienia otrzymujecie w kartonach.Myślimy o tym co dalej, nie ustajemy w poszukiwaniu nowych, proekologicznych rozwiązań, szczególnie bliska jest nam idea recyklingu. Już dziś jesteśmy dumni z faktu, że niesprzedane ubrania przerabiamy, nigdy nie wyrzucamy swoich produktów.


Twoje wybory mają znaczenie!

Warto pamiętać, że wydając więcej na wysokogatunkowy t-shirt, ale jednocześnie kupując go w małej, lokalnej marce wpierasz rodzimy biznes i nie dorzucasz kolejnej cegiełki do nurtu Fast Fashion. Bądź z nami w nurcie zrównoważonej mody!